interpreter, Linux, Mac, Raspberry Pi

Zbudujmy interpreter (3) – zmienne

W kolejnym kroku budowy interpretera dodam obsługę zmiennych (dla ułatwienia przyjąłem, że zmienne będą oznaczone jedną literą – w sumie możemy wykorzystać 26 zmiennych – od a do z). Chciałbym aby można było przypisywać wartość liczbową do zmiennej oraz wykorzystywać zmienne do obliczeń. Parser i lekser muszę uzupełnić o obsługę wyrażenia:

<zmienna> = <wyrażenie>

Czytaj dalej »

Standard
interpreter, Linux, Mac, Raspberry Pi

Zbudujmy Interpreter (1) – yacc i flex w akcji

W kolejnych wpisach pokażę jak zbudować własny, prosty interpreter. Na początek zacznę od budowy interpretera, który będzie interpretował wyrażenia:

<liczba> + <liczba>

<liczba> - <liczba>

Jako <liczba> będzie można wprowadzić liczbę naturalną. Ilość działań na razie ograniczyłem do dwóch (dodawanie i odejmowanie).

Aby zbudować interpreter będę potrzebował parser oraz lekser. Do budowy parsera wykorzystam narzędzie yacc, a do budowy leksera narzędzie flex. Czytaj dalej »

Standard
Raspberry Pi

Lapdock i Raspberry Pi

Niedawno wpadł w moje ręce Motorola Lapdock 100 – ciekawe urządzenie do którego można podłączyć telefon i korzystać potem z niego jak z prawdziwego komputera. Ja postanowiłem podłączyć do niego Raspberry Pi. Niestety nie obyło się bez kłopotów, głównie z powodu dość dziwnej wtyczki przy Lapdock’u – micro USB i micro HDMI. Za radą wskazaną tutaj musiałem zaopatrzyć się w następujące kabelki/przejściówki:

Czytaj dalej »

Standard